+371 22013936

Atlaide pīlādžu stādiem

20% atlaide ēdamo un dekoratīvo pīlādžu šķirnēm.

Rudens saules apspīdētas pīlādžogas kā rubīni mirdz māju priekšā. Ogas ir ne tikai sārtas un skaistas, bet arī ēdamas un veselīgas. Ir vairāk kā divdesmit dažādas ēdamo pīlādžu šķirnes, viena par otru gardākas un jāatzīst, ka katrai šķirnei ir savas garšas īpašības.
piladzi

 

 

 

 

 

 

Šoreiz izcelšu dārzu centrā iemīļotākās pīlādžu šķirnes, kuras vēl saptembrī var paspēt nodegustēt pie mums uz vietas.

Likjornaja: ogas tumši brūnsarkanas, saldas ar ļoti vāju rūgtumu. Koks sasniedz 3-4 m augstumu.

Konzentra: ogas oranžsarkanas, ar biezu mizu, saldeni skābas bez rūgtuma. Koka vainags piramidāls, 1-1.5 m plats, augstums 3-4 m.

Desertnaja: ogas tumši sarkanas, lielas, saldskābas, sulīgas. Koks sasniedz 3 m augstumu.

Rosina: ogas sarkanas, lielas, spīdīgas, saldskābas, aromātiskas, ar sulīgu mīkstumu. Koks sasniedz 7 m augstumu.

Burka: ogas brūni sarkanas, divas reizes lielākas kā parastajam pīlādzim, saldskābas ar vieglu rūgtenumu. Koks sasniedz 2.5 m augstumu.

Granatnaja: ogas tumši sarkanas, ķirša lieluma, spīdīgas, saldskābas, sulīgas, bez rūgtenuma. Koks sasniedz 3-4 m augstumu.

Edulis (var.Moravica): ogas tumši oranžas, saldskābas, bez rūgtuma, ļoti sulīgas, ar plānu miziņu. Manā skatījumā viena no gardākajām pīlādžu šķirnēm. Koks sasniedz 5-7 m augstumu.

Nevezhinskaja: ogas oranžas, sulīgas, bez rūgtuma. Koks liels, sasniedz 10 m augstumu. Manā skatījumā viena no gardākajām pīlādžu šķirnēm.

 

Pīlādžu (Lat. Sorbus) stādīšanai izvēlas vidēji smagu, drenētu, pietiekami mitru augsni un ielabo ar organiskajiem mēsliem. Saulmīļi, pacieš daļēju noēnojumu.  Lai pīlādži labi ražotu katru gadu, tad stāda vismaz divas trīs dažādas šķirnes. Ziemcietīgi. Pīlādžu lapas rudenī krāsojas sārti oranžos toņos.

Pīlādžogām piemīt pret iekaisuma īpašības, tās ir žultsdzinējas, regulē arī gremošanas orgānu darbību, satur 16 aminoskābes, B2, B6 vitamīnus, dažādas minerālvielas.